Feile na nGael Fixtures 18/06/17

by on the 17th of June 2017

feile na ngael

Camogie Fixtures

Division 1 – Shield 

Semi – Final

Thomastown V’s Gaultier GAA Club, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 11.30am

Monaleen/Moin a Linn V’s St Martin’s GAA Club, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence  @ 11.30am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 3.45pm

Division 1 – Cup

Semi – Final

Knockavilla V’s St Brigid’s, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 11.30am

An Scairbh V’s Sarsfields, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 11.30am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 3.45pm

Division 2 – Shield 

Semi – Final

O’Loughlin’s V’s Ballygalget, Palmerstown @ 11.30am

Modeligo V’s Na Fianna, Palmerstown @ 11.30am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, St John’s Park @ 3pm

Division 2 – Cup

Semi – Final

Raharney Hurling Club V’s Kilcormac-Killoughey, Palmerstown @ 12.15pm

Dicksboro V’s Clara, Palmerstown @ 12.15

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Nowlan Park @ 4pm

Division 3 – Shield 

Semi – Final

Naomh Uinsionn V’s Naomh Eoin, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 10.45am

Oylegate Glenbrien V’s Emeralds, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 10.45am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence 18th June @ 2pm

Division 3 – Cup

Semi – Final

Doon V’s Naas, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 10.45am

Portlaoise GAA V’s Salthill-Knocknacarra, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 10.45am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 2pm

Division 4 – Shield 

Semi – Final

Naomh Eanna V’s Duffry Rovers/Feannaire na Dubh Tire, Netwatch Carlow Training Centre @ 11.30am

Mayobridge V’s Drumsurn, Netwatch Carlow Training Centre @ 11.30am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Netwatch Carlow Training Centre @ 3.30pm

Division 4 – Cup

Semi – Final

St Lactains’s V’s Muinebeag, Netwatch Carlow Training Centre @ 12.15pm

John Lockes V’s Young Irelands, Netwatch Carlow Training Centre @ 12.15pm

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Netwatch Carlow Training Centre @ 3.30pm

Division 5 – Shield 

Semi – Final

Denn V’s Danesfort, Netwatch Training Centre @ 10am

Edendork St Malachy’s V’s Naomh Teagain/Kiltegan, Netwatch Training Centre @ 10am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Netwatch Carlow Training Centre @ 1.30pm

Division 5 – Cup

Semi – Final

St Dominic’s GAA Club V’s Brideoga, Netwatch Carlow Training Centre @ 10.45am

Ferns St Aidans V’s Rathgarogue-Cushinstown, Netwatch Carlow Training Centre @ 10.45am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Netwatch Carlow Training Centre @ 1.30pm

Division 6 – Shield 

Semi – Final

Carrickshock V’s St Kevins, Fern @ 10am

Westport GAA V’s Derrylaughan Kevin Barry’s GAC, Ferns @ 10am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 1pm

Division 6 – Cup

Semi-Final

Cillard V’s Marshalstown, Ferns @ 10am

Donard/Glen V’s Rower Inistioge, Ferns @ 10.45am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Halo Tiles Ferns Centre of Excellence @ 1pm

Division 7 – Shield 

Semi – Final

Paulstown/Goresbridge V’s Setanta Hurling Club, Palmerstown @ 10am

Flipadeoiri Longfort V’s Laochra Hurling Club, Palmerstown @ 10am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Palmerstown 18th June @ 12.45pm

Division 7 – Cup

Semi – Final

Windgap V’s Coill Dubh, Palmerstown @ 10.45am

Cnoc an Eanaigh V’s St Fiacre’s, Palmerstown @ 10.45am

Final

Winner of Semi Final V’s Winner of Semi Final, Palmerstown @ 1.45pm

Read more

Back to news